luni, 11 noiembrie 2013

Greu cu liderul

Sambata 9 noiembrie 2013 in Sala Colegiului National Nicolae Grigorescu, a avut loc meciu de handbal dintre HCM Campina si HC Vaslui, meci contand pentru etapa a 8a din cadrul Diviziei A handbal masculin. Meciul a fost usor dezechilibrat, baietii nostri intalnind liderul la zi al acestei competitii. La pauza meciului, echipa condusa doar de Nedelcu la acest meci avea un deficit de 13 goluri, scorul fiind 10-23. Repriza a doua a inceput foarte bine pentru baietii nostri insa ratarile si lipsa de experienta au dus scorul final la un neverosimil 17-51 pentru vasluieni. Desi diferenta de pe tabela  este una foarte mare jocul a spus altceva.

La sfarsitul celo 60 de minute, antrenorul secund al echipei, Gabriel Nedelcu, ne-a declarat: "Nu pot spune ca ne-am prezentat rau la acest meci, dar ratarile si lipsa de experienta au facut ca pe tabela in dreptul nostru sa nu apara decat 17 goluri. Ne dorim foarte mult ca la meciul urmator cu Targoviste sa obtinem primele puncte. Speram sa avem la dispozitie toti jucatorii si sa facem o figura frumoasa!"
Speram si noi ca baietii sa obtina primele puncte. Pana atunci HAI HCM!!!!!