marți, 15 octombrie 2013

HCM Campina - AS CS CHS Teleorman Alexandria

Duminica 13 octombrie in sala de sport a Colegiului National Nicolae Grigorescu din Campina, baietii de la HCM Campina au intalnit formatia din Alexandria. Dupa o prima repriza foarte buna facuta de echipa noastra, scorul arata 9-17 pentru oaspeti. Pe fondul unei scaderi fizice, a lipsei de experienta si a jocului dur al oaspetilor, repriza a doua a aratat total diferit si astfel scorul final a fost 13-41 pentru Alexandria.

Antrenorii Ivanciu si Nedelcu senior, i-au bagat pe baieti in sedinta la finalul partidei, nemultumiti de faptul ca au intrat in clinciuri cu adversarul si nu si-au vazut de jocul lor. "Am fost luati de sus in prima repriza, iar echipa din Alexandria nu se astepta sa primeasca un raspuns atat de bun din partea noastra. Dupa pauza oaspetii nostri au inceput sa apeleze la tot felul de lucruri urate care nu ar trebui sa se gaseasca pe un teren de handbal. Noi fiind lipsiti de experienta am intrat in jocul lor iar lucrul acesta nu ne-a mai dat voie sa ne facem jocul bun din prima repriza. De data aceasta diferenta de scor este una mincinoasa. Am jucat foarte bine dar am ratat foarte mult. Cred ca avem de invatat din fiecare meci si speram sa aducem cat mai repede primele puncte in contul nostru" a declarat pentru bloggul  nostru Gabriel Nedelcu, antrenorul secund al echipei noastre!