luni, 16 decembrie 2013

HC UNIVERSITAS IASI - HCM CAMPINA

Iata-ne ajunsi la ultima partida din turului campionatului. HCM Campina s-a deplasat sambata 14 decembrie la Iasi pentru a disputa ultimul meci din turul acestui campionat si totodata ultimul meci din acest an 2013.

Meciul a avut o intarziere de cateva minute datorita faptului ca arbitrii delegati nu a ajuns la aceasta partida, fapt pentru care HCM-ul a fost arbitrat de arbitrii locali. (un mare dezavantaj).  In partida de la Iasi, Ivanciu si Nedelcu au putut conta pe toti jucatorii, lucru care s-a si vazut dupa primele 30 de minute scorul fiind 15-11 pentru gazde. In repriza a doua cei doi arbitrii si-au intrat serios in rolul de gazdari si au reusit sa ii exaspereze pe baietii nostrii cu deciziile luate. La finalul celor 60 de minute scorul arata 36-22 pentru ieseni. Dupa meci am reusit sa vorbim cu antrenorul Virgil Ivanciu, acesta declarandu-ne: "A fost un meci bun al baietilor mei si cred eu daca jucam asa la fiecare meci vom reusi sa obtinem puncte bune in acest campionat. Imi felicit echipa pentru meciul de azi, insa nu pot spune acelasi lucru si de cei doi arbitrii ai acestui meci. Este pacat...este pacat sa ai o asemenea maniera de a arbitra." Asa a incheiat antrenorul echipei campinene lasand sa se inteleaga faptul ca este foarte dezamagit de prestatia celor doi fluierasi din Iasi. Noi suntem alaturi de baieti si vom fi pana la capat. HAI HCM!